TÜM DAVETİYELERİMİZ

DAVETİYE NEDİR ? 2020 DAVETİYE MODELLERİ VE FİYATLARI


Davetiye en güzel günümüzü sevdiklerimizle paylaşmak istediğimizi belirtmenin en özel yoludur. İster sade ister gösterişli olsun davetiye modelimizin bizi anlatmasını, yıllar sonra davetiyelerimize baktığımızda mutluluk dolu anılarımızı hatırlamayı isteriz. En mutlu anlarımızın ölümsüz tanığı olan davetiye modelleri geçmişten günümüze pek çok tasarım ve model değiştirse de taşıdığı anlam bizim için hep aynı kaldı. Bize kalacak en güzel hatıralardan biri olan davetiye düğün, nişan, sünnet, nikah ve organizasyonlarımızı sevdiklerimize duyurmanın ilk adımıdır.

davetiye

Sade davetiye çeşitleri zevk ve beğeniye göre farklılık göstermekle birlikte her alanda kendini öne çıkarmayı başarmış farklı davetiye modelleri mevcuttur. Gelin damat temalı davetiyeler düğün, nişan ve kına gibi özel günlerin vazgeçilmez unsuru olarak önemini korumakta. Organizasyon sahiplerinin davet türlerine çeşitlilik gösteren davetiyeler, bugün yüzlerce farklı seçenek ile karşımıza çıkıyor ve beğenimize sunuluyor. Ucuz davetiye, retro davetiye, şeffaf davetiye vb. bu kadar çeşit arasında, düzenleyeceğiniz organizasyona uygun bir davetiye modeli seçerek sünnet, düğün gibi özel günlerinizi ölümsüzleştirebilirsiniz.

davetiye modelleri ve fiyatları

2020 Davetiye ve Matbaa Seçenekleri Nelerdir?

2020 davetiye modelleri son yıllarda neredeyse tüm organizasyonların temasını oluşturan floral desenleri içinde barındırırken; sade, zarif dokularla ve hoş tasarımlar ile ön plana çıkıyor. Çiçek desenli düğün davetiyesi modelleri gelin, damat ve düğün sahipleri tarafından şimdiden sık tercih edilen modeller arasında yerini alıyor. Davetiye tasarımlarında kullanılan bir diğer özellik altın sarısı tonlarında yaldızlı baskılar olmakta. Çiçek desenli temaları geometrik çizgiler ile bir araya getiren modern görünümlü davetiyelerde, altın sarısının geleneksel tonları da modern bir havaya bürünmüş. Çiçeklerin davetiyelerde kullanımı yalnızca çizgi ve baskılarda kalmıyor. Kurutulmuş gerçek çiçekler, kurdele ve çeşitli yapıştırma yöntemleri ile üç boyutlu yenilikçi bir davetiye modelinin de oluşturulmasını sağlamış durumda.

2020 davetiye modellerinde eskiden kullanılan düz zarflar da hareketlenmiş ve renklenmiş. Hatta içlerindeki sade davetiyeler ile tezatlık oluşturan canlı ve farklı modele sahip davetiye zarfları kullanılmış. Bu da davetiyenin kendisinde bir sadeleşmeye gidilmesine sebep olmuş. Ancak isterseniz hem davetiyede hem de zarfta, renkli ve canlı seçimler yapmanız da mümkün görünüyor. 2020 davetiye modellerinde geçmişin izlerini taşıyan klasik davetiyeler de tasarımcılar tarafından unutulmamış. Tek parça çerçevesinde kabartmalar kullanılan klasik düğün davetiyesi modellerini, yine kendisiyle uyumlu beyaz, krem ve bej tonlarda sade renkler kullanılan zarflar tamamlıyor. Siz de zaman geçse de modası geçmeyen tarz klasik davetiyeleri sevenlerdenseniz, bu davetiye modellerini inceleyebilirsiniz. Davetiyenize ekleyeceğiniz ufak detaylar ile de bu klasik davetiyeleri size özel hale getirebilirsiniz.

Davetiye Seçiminde Matbaa

Davetiye seçiminde bir diğer unsur ise matbaa seçimidir. Günümüzde düğün davetiyesi denilince artık yalnızca kağıda basılmış davetiyeler değil, farklı materyallerin bir arada kullanıldığı davetiyeler de ön plana çıkıyor. Bunun için istediğiniz materyalleri sizin istediğiniz davetiye modelinde kullanabilecek bir matbaa ile görüşmelisiniz. Düğün davetiyesi modelleri ilk bakışta yalnızca desenlerden ve renklerden oluşuyor gibi görünse de tasarımda yer alan kağıt kalitesi, baskı yapılacak malzeme türleri ve davetiye modeli kesimleri için matbaa seçimini de dikkate almalısınız. Davetiyeniz için matbaa seçiminde seçtiğiniz modellerin özelliklerini ve temasını öğrenmeniz size kolaylık sağlayacak ve uygun matbaa için en doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacaktır.

En Güzel Düğün Davetiyesi Örnekleri

En güzel düğün davetiyesini seçmek, en özel günümüzde istediğimiz şeydir elbette. Nasıl bir düğün davetiyesi modeli istediğinize karar vermek size sunulan birçok seçenek sebebiyle kolay olmayabilir. Düğün, nişan, kına organizasyonlarında belirlediğiniz temaya uygun olan düğün davetiyesi modellerini inceleyebilirsiniz. Organizasyon davetiyesi olarak ise genellikle sade ve organizasyonun amacını vurgulayan tek parça davetiye modelleri tercih ediliyor. En güzel düğün davetiyesi örnekleri için belirlediğiniz temaya uygun davetiye modellerini inceleyerek tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

A201 davetiye modeli A219 davetiye modeli A217 davetiye modeli
Geçmiş dönemdeki ve yeni sezondaki davetiye modellerini inceleyerek bir fikir edinmek istiyorsanız bir matbaayı ziyaret ederek ellerindeki kataloglar üzerinden farklı modelleri inceleyebilir ya da internet üzerinden farklı davetiye modellerine göz atabilirsiniz. Eğer kendinizi anlatan ve sadece sizde bulunan bir davetiye tercihi yapmak istiyorsanız beğendiğiniz birkaç farklı davetiye modeli ve motif üzerinden matbaanız ile görüşerek yeni bir tasarım oluşturabilirsiniz. Eğer tasarım yapmak istiyorsanız, kendinizin ya da bir tasarımcının çizdiği davetiyenin basılıp basılamayacağı hakkında matbaa ile de görüşebilirsiniz. Hatta kendilerinden tasarımını yapacağınız davetiye için bir örnek hazırlamalarını isteyerek davetiyenizin kağıt üzerinde nasıl durduğu hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Güzel Düğün Davetiyesi Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Düğün davetiyesi modelleri sevdiklerimizi özel günlerimizden haberdar etmek için kullanılıyor gibi görünse de aynı zamanda düğün konseptimizin de habercisi olan unsurlardır. Sevdiklerimizle düğün temamızı da paylaştığımız düğün davetiyesi seçenekleri ile, misafirlerimizin konsepte uygun gelmelerine yardımcı olabiliriz. Güzel düğün davetiyesi modelleri elbette kişinin kendi tercihine bağlı olmalıdır. Tabi ki bu tercihler günümüzde geçerli olan basım imkanları, tasarım çeşitliliği ve modellerin her sezon değişen modasına bağlı durumdadır.

Bir davetiye modelinin üzerinde davetiyenin gerçekleşeceği mekânın adresinin net bir şekilde yer ve konum olarak yer alması, kişi ve iletişim bilgilerinin eksiksiz ve anlaşılır şekilde davetiyede belirtilmesi, davetiyenin temel amacı olmalıdır. Davetiyenizde seçeceğiniz yazı fontlarının da davetiyenin tasarımına uygun olması, hem göze hoş görünmesi hem de yazının okunması için önemli bir konudur. Davetiyenizde aynı zamanda size ulaşmak isteyecek misafirleriniz için bir irtibat numarası bulundurabilirsiniz. Eğer organizasyon davetlilerin kolay bulamayacağı bir mekanda ise, ufak bir kroki eklemek bu anlamda size yardımcı olabilir.

düğün öncesi kız isteme

Eğer davetiniz sınırlı sayıda kişi için gerçekleşecek ve katılımcılardan gelip gelmeyeceklerini belirtmelerini isteyecekseniz, bunu ufak ve şık bir not ile belirtebilirsiniz. Ayrıca davetin bir kıyafet kodu olacak ise ya da katılımcıların kaç kişi geleceklerini belirtmelerini istiyorsanız, bunu da davetiyenin üzerinde belirterek beklenmedik sürprizlerden kaçınabilirsiniz.

Güzel düğün davetiyesi modelleri renklerin ve desenlerin karmaşa oluşturmadan bir arada bulunduğu, davetiyenin tarzı ve içeriğinin birbiriyle uyumlu olduğu davetiye modelleri olarak düşünülebilir. Örneğin modern görünümlü bir davetiyede klasik yazı fontları ve klasik bir zarf kullanmak, davetiyenizin karışık bir görünüm oluşturmasına sebep olabilir. Çok benzer renklerin davetiyede bir arada kullanılması da zeminin ve yazıların renklerinin iç içe görünmesine sebep olabilir.

Etkileyici Davetiye Sözleri Nasıl Yazılır?

örnek davetiye yazıları

Etkileyici davetiye sözleri yazmak davetiye seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken noktadır. Davetiyenizi okuyan insanların aklında kalacak, sizi ve özel gününüzü en güzel biçimde anlatacak davetiye sözleri için sizi etkileyen bir şiir, sizin için özel olan bir nesne ya da özel olan bir günü temsil edecek sözler kullanabilirsiniz. Ünlü şair ve sanatçıların sizleri yansıtan sözlerini de davetiyenizde kullanmak hoş bir detay olabilir. Belki de sizin için anısı olan bir cümleyi, bu özel günde herkes ile paylaşmak için de davetiyenize ekleyebilirsiniz.

En güzel davetiye sözleri ise içinizden gelerek yazdığınız ve tamamen sizin cümlelerinizden oluşan sözler kullanmak olacaktır. Elbette organizasyon, sünnet gibi özel günlerde kullanılacak davetiyelerde klasik ve özel yazılmış cümleleri seçmek de davetiyenizde ciddi ve aynı zamanda özel bir anlatım tarzı oluşturmanızı sağlar. Bu tarz davetiyelerde organizasyonun amacı ve davet sebebi kısaca belirtilip davetlileri orada bulunmalarından dolayı duyulacak memnuniyet hakkında haberdar eden bir metin akılda kalıcı ve davetiye amacına uygun olacaktır.

Davetiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar aslında yazımızın içinde de değindiğimiz davet amacına uygunluk, davetiyenin tarzının ve içeriğinin birbiriyle uyumlu görünmesi ve davetin içtenliğini yansıtmasıdır. Örneğin ciddi bir amaçla toplanılan bir davet organizasyonunda karikatür temalı bir davetiye modeli seçmek davetinizin ciddiyetinin sorgulanmasına sebep olabilir. Davetiyede kullanılacak bilgileri çok uzun ya da çok kısa tutulmaması gerektiği de bu seçimi yaparken akılımızda tutmamız gereken bir diğer önemli konudur. Baştan sona yazılarla dolu bir davetiye bakıldığında karmaşık gözükmekten ve davetlilerin kafasını karıştırmaktan daha ileri gitmeyecektir. Aynı şekilde bilgilendirme metninin çok kısa ve yetersiz tutulması, davetlilerin davet mekanı ve zamanı hakkında yeterli bilgiye sahip olamamasına sebep olur. Özellikle düğün davetiyesi gibi telafisi mümkün olmayan organizasyonlarda herkesin davetiyenizi doğru anlayabildiğinden emin olmak önem taşır. Davetiyenizi son haline getirip baskıya vermeden önce davetiyenizi basacak matbaadan rica ederek davetiyenin son halini görebilir ve bu unsurları taşıyıp taşımadığına bakabilirsiniz. Hatta bunun için yakınlarınızın görüşünü almak da davetiye tasarımında size yol gösterici olacaktır.

nişan daveti

Kaliteli Davetiye Seçenekleri Nelerdir?

Davetiye seçiminde kaliteli davetiye konusu da önemli konuların başında geliyor. Davetiyenin görünümünü ve şıklığını etkileyen en önemli özellik olan kağıt kalitesi hakkında davetiyenizi alacağınız matbaa tarafından detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kaliteli davetiye seçenekleri yalnızca davetiyenin kendisi değil aynı zamanda zarfı da kapsayan bir konu. Birbiriyle uyumlu bir davetiye zarf ikilisi ile uzun yıllar hatırlanacak bir davetiye seçimi yapabilirsiniz.

Kaliteli davetiye kullanmak davetiyeyi kullanacağınız etkinliğin ön yüzü gibi görüleceği için davet edeceğiniz kişiler üzerinde de olumlu bir etki bırakmanızı sağlayabilir. Önemli kişilerin katılacağı şık bir organizasyona davet ettiğiniz kişilerin ilk etkileneceği şey, kaliteli ve şık bir davetiye olacaktır. Yine davetiyelerinizi muhakkak tamamlayıcısı olan şık bir davetiye zarfı ile birlikte kombinlemelisiniz. Eğer davetiyeniz çok sade ise hareketli bir davetiye zarfı, eğer davetiyeniz çok hareketli ise sade bir zarf seçerek zıtlıkların uyumlu görünümünden yaralanabilirsiniz.

A136 davetiye modeli gelin damat temalı davetiye modeli evlenen çift davetiyesi

Gelin Damat Temalı En Şık Düğün Davetiyesi Modelleri

Düğün davetiyesi için kullanılan temalardan en yaygın olanı gelin damat temalı davetiye modelleridir. Bu davetiye modelleri üzerine fotoğrafınızı bastırarak sizi anlatan bir davetiye oluşturabilirsiniz. Eğer yalnızca size özel bir davetiye olsun isterseniz, karakalem portrelerinizden oluşan gelin damat temalı davetiyeleri de inceleyebilirsiniz. Karikatür şeklinde gelin damat temalı davetiye tasarımları da hem eğlenceli hem de farklı davetiye alternatifleri olacaktır. Düğününüze sevdiklerinizi davet etmek için tasarlayabileceğiniz bu eğlenceli davetiye modelleri, size uzun yıllar hatırlanacak sevimli bir anı bırakabilir. Gelin damat temalı davetiye modellerinde 2020 yılında kullanılacak olan farklı tasarımları incelediğimizde, üç boyutlu görünüm sağlayan kabartmalı ya da farklı materyaller ile hareket kazandırılan davetiye modelleri çok tercih edilen türlerden oluyor. Bu davetiye modelleri zarf olmadan da kullanım imkanı sağladığı için, tek bir parça görünen bütün bir davetiye modeli tercihi olarak değerlendirilebilir.

Davetiye modelleri düğün, nişan, kına, sünnet ve organizasyon gibi sevdiklerimizle bir arada bulunduğumuz organizasyonların ilk adımı oluyor. Yüzlerce seçenek arasından kendinizi ve stilinizi yansıtan davetiye modelinizi seçmek için 2020 davetiye modellerini şimdiden incelemeye başlayarak bir an önce kararınızı verebilirsiniz. Zira yeni sezon davetiye modelleri pek çok renk ve model seçeneği ile kafanızı oldukça karıştırabilir. En doğru davetiye tercihini yapmak için yazımızdaki ipuçlarından yola çıkarak davetiye kataloglarını incelemeye ve matbaa seçiminizi yapmaya koyulabilirsiniz.

DAVETİYE METİNLERİ BASKI ÇALIŞMALARI SATIŞ NOKTALARIMIZ
SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ